Dámská móda

Baner rejestracji hurtowników odzież męska

Podkategorie

Košile

PŘÍRODNÍ A EKOLOGICKÉ? JAKÉ SUROVINY POUŽÍVAJÍ VÝROBCI DÁMSKÉHO OBLEČENÍ

Přírodními surovinami jsou nejen kůže a kožešina. I když jejich nošení znamená svým způsobem luxus a otázku prestiže i nejbohatší a nejznámější ženy čím dál častěji kupují  jejich napodobeniny rostlinného původu nebo dokonce zcela umělé. Není nutné zdůrazňovat, že oblečení zhotovené z přírodních materiálů má více předností. A tak namísto kožešin se čím dál častěji objevují vlněné pláště, zatímco kůži stále více nahrazují textilní materiály. Návrháři i výrobci dámského oblečení pokročili ještě dál ve své snaze být ekologičtí. Některé slavné kolekce mají v nabídce oblečení zhotovené zcela z recyklovatelných odpadů. Není třeba si nalhávat, že šaty zhotovení ze starých novin, záplatovaných pytlů či starých hadrů si získají davy fanoušků. Je třeba přitom mít na paměti, že ne všechno oblečení z ekologických materiálů bylo také zhotoveno  ekologickou technologií. Řada výrobců, i pánského oblečení, si prostě a jednoduše našla způsob jak rychle a snadno vydělat peníze. Nicméně jedná se o ideální příklad čím dál rozšířenějšího povědomí ve společnosti o nutnosti ochrany přírodních materiálů. Dokonce v Indii je čím dál populárnější výroba ze lnu, bambusu, bavlny a dřeva.
Z tohoto důvodu nákup většího množství dámských oděvů z přírodních kůží a kožešin se  může ukázat jako neuvážený. Umělé napodobeniny dokážou být stejně dobré, a možná i lepší. Přijít lze pouze o drobet prestiže, avšak po porovnání cen obou výrobků by většina žen měla tuto výměnu oblečení strávit.

DÁMSKÉ ODĚVY VYRÁBĚNÉ Z KOŽEŠIN

Navzdory mnoha demonstracím ochránců zvířat, přírodní kožešiny jsou pro výrobce dámského, a hlavně vrchního oblečení stále jedním z nejvíce uznávaných surovin. Zvláštní pozornost je ale třeba věnovat kvalitě produktu a jejich souladu s popisem výrobce. Velmi často totiž dochází k uvádění nepravdivých informací, týkajících se například původu suroviny. Základem přírodních kožešin je zvířecí kůže, a ne tkanina či látka. Před nákupem je proto vhodné si výrobek důkladně prohlédnout, také odhrnout chlupy, a tak zjistit, co tvoří jeho základ. Opravdové chlupy by se měly zužovat směrem dolů, kromě toho hotové oblečení není nikdy přistřižené. Každý chlup má jinou délku, na rozdíl od těch v umělých kožešinách. Surovina pocházející ze zvířat nebude drsná na omak, a její lesk bude přirozený. O produktu mnohé napoví také zápach. Přirozený zvířecí zápach bude poukazovat na autenticitu zboží. Stejně jako těžší váha. Jinak dámské oblečení zhotovené z opravdové kožešiny mnohem déle vydrží a lépe  chrání před zimou. Nejlepší experiment, který je  možno provést, je zapálení odstřihnutého kousku srsti. Pokud shoří na popel a zanechá po sobě charakteristický čpavkový zápach - můžeme být jisti, že se jedná o nefalšovaný přírodní produkt. I když Evropský parlament přijal vyhlášku o nutnosti opatřovat oblečení visačkami a důkladně označovat z čeho je výrobek vyroben, tak producent dámského oblečení  má na realizaci této vyhlášky v praxi čas do konce roku 2015. Proto se nedoporučuje koupě zboží, které  pochází z těžko ověřitelných zdrojů, jelikož se snadno můžeme stát oběti mystifikace či podvodu."

JE KAŽDÝ SORTIMENT DÁMSKÉHO OBLEČENÍ VYROBEN BEZ NUTNOSTI ZABÍJENÍ ZVÍŘAT?

Zdálo by se, že povědomí zákazníků o původu přírodních kůží a kožešin je čím dál větší. Není ale většího omylu. Přírodní materiály byly doposud projevem luxusu a prestiže. Kožešinový průmysl, který je odnoží výroby, u většiny dámských oděvů i nadále velmi slušně prosperuje. Každým rokem je pro tyto účely zabíjeno víc jak 4 miliony norků. Není těžké si proto představit, jak vypadají  statistiky u jiných druhů zvířat. Odhaduje se, že na celém světě to je až 50 milionů zvířat. Kvůli mediálnímu honu výrobci dámského oblečení stěhují čím dál častěji svoje chovy zvířat do zemí Východní  Evropy, kde pak mají podstatně méně problémů. Ve většině západních zemí, takových jako Velká Británie či Rakousko, chov zvířat pro potřeby výrobců oblečení byl zcela zakázán. Proto se čím dál větším producentem kožešin a přírodních kůží stává Polsko. Na polském území se nachází  kolem 750 chovů zvířat určených k těmto účelům. I když se hovoří také o negativním vlivu kožešinového průmyslu na životní prostředí, lze jen těžko odhadnout, které z vyráběných materiálů mají na svědomí více znečištění – přírodní kůže během konservace či umělé během jejich vytváření. Navzdory těm všem  argumentům, movití klienti si často nedokážou ani představit své šatníky bez kožených kabelek a opasků či přírodní kožešin nebo plášťů. Cena těchto výrobků je neodrazuje, navzdory tomu, že umělé náhražky jsou často několikanásobně levnější.